Aby muže provázel šarm

Který muž by nechtěl vypadat přitažlivě? Každý moderní muž se snaží, aby jeho vzhled byl příjemný a pěstěný. Mnozí si zajdou ke kadeřníkovi, mnozí si nechávají pečovat o vousy. Základem dobré visáže je ale každodenní péče o pokožku. Dříve se toto připisovalo zejména ženám. Výzkumy se ale přišlo na to, že pánská kůže je na tom úplně stejně, jako u žen. Potřebuje péči a pozornost. Rozdíl je pouze v tom, že muži mají v pleti obsaženo více kolagenu a je mastnější.
sexy muž
Proto při výběru je potřebné dbát na tato kritéria. Protože většina mužů trpí určitým ostychem při výběru správných kosmetických výrobků, je vhodné domluvit si schůzku u kosmetičky, která určí, jaký typ pleti muž má, a poradí, na jaké kosmetické přípravky by měl obracet svoji pozornost, aby si neublížil. Vysvětlí, že efekt nemůžeme očekávat druhý den, ale že je potřeba určitého času, aby začaly být vidět výsledky. Velmi důležitá je zejména pravidelnost používání.

masážní kartáč

Pět pravidel, aby byl muž šaramantní

1/ pleť by se měla čistit pravidelně večer před spaním. Používáme mýdlo nebo čistící gel, který by měl mít neutrální pH. Obyčejné mýdlo může pleť zbytečně vysušovat.

2/ pleťový krém nebo gel by se měl aplikovat pro denní nošení většinou ráno při ranní toaletě. Nejen že vyživuje kůži během dne, ale také jí chrání před škodlivými vlivy ovzduší. Je třeba si vybrat ten správný krém, v nabídce jsou krémy na aknosní, citlivou, suchou nebo stárnoucí pokožku.

3/ Při častém holení je vhodné používat zklidňující emulze na pleť. Podrážděnou pokožku uklidní a nastolí příjemný pocit čistoty.

4/ Ani oční krém nebo gel by neměl v pánské kosmetice chybět. Na vrásky kolem očí sice trpí především ženy, ale i u mužů lze tyto nežádoucí změny na kůži nalézt. Často nacházíme i váčky pod očima, které způsobuje únava a špatné napětí pokožky. I těch se lze tímto úkonem zbavit nebo jej alespoň zmírnit.

5/ Muži s mastnou pokožkou nebo pokud inklinují k akné a zarůstajícím vousům, můžou občas použít kolínskou vodu s obsahem alkoholu. Kolínská voda stáhne póry a vydesinfikuje problémová místa.

Základem je, aby se muži nebáli navštívit se svými kosmetickými problémy odborníky. Pro každého se najde řešení ušité přímo na míru jeho typu pleti.